Gowin przyznaje, że jest 'jego grupa', Godson grozi odejściem... - kłótnia o in vitro na obradach PO

mar 2012-07-14
 • Stefan Niesiołowski i Donald Tusk Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
 • Jarosław Gowin Fot. Sławomir Kamiński / Agencja
 • John Godson Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta

Na wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PO, podczas którego rozmawiano m.in. o in vitro, doszło do kłótni - pisze "Newsweek", który twierdzi, że dotarł do nagrania rozmowy polityków. Według tygodnika wsparcia Jarosławowi Gowinowi - choć jego projekt ws. in vitro zmiażdżyli specjaliści - udzielili Hanna Gronkiewicz-Waltz i Jacek Rostowski.

W piątek PO ogłosiła, że chce jednego klubowego projektu ws. in vitro i że powstanie komisja, które ma połączyć projekty Jarosława Gowina i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Może to oznaczać, że Platforma nie zgłosi żadnego projektu, gdyż te dwa są nie do pogodzenia - pierwszy skrajnie ogranicza dostęp i skuteczność zabiegów, drugi wychodzi bezdzietnym naprzeciw.

Choć merytorycznie projekt Gowina to - jak twierdzi prof. Sławomir Wołczyński - absurd, Donald Tusk i władze partii boją się rozpadu Platformy z powodu buntu religijnie motywowanego ministra i jego frakcji. Przełomu w dyskusji nad sprawami światopoglądowymi nie przyniosło wyjazdowe posiedzenie klubu PO.

Według "Newsweeka" spotkanie ws. różnic światopoglądowych w Platformie podczas tego posiedzenia trwało ponad trzy godziny i miało burzliwy przebieg. Opis znajdziemy w poniedziałkowym wydaniu tygodnika, w internecie jest już jednak opis fragmentu nagrania.

Niesiołowski ostrzega: Będzie katastrofa. Godson: Odejdę

Dyskusję rozpoczął minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który przyznał m.in., że w Platformie istnieje frakcja konserwatywna, i podkreślił, że jest to "jego grupa". - Rozumiem, że pan premier akceptuje, że w mojej grupie są tacy, którzy są przeciwnikami podpisania konwencji. Rozumiem też, że będziemy zbierać podpisy pod jednym i pod drugim projektem - powiedział.

Po Gowinie zgłosił się podobno Stefan Niesiołowski, który ostro zaatakował ministra: - Jeśli wyjdziemy z dwoma wewnętrznie sprzecznymi projektami w sprawie in vitro, a tak zrozumiałem propozycje pana Gowina, to oznacza, że część naszych posłów będzie szukała poparcia w PiS i przegłosuje drugą część PO. To jest katastrofa polityczna, przestrzegam przed tym.

Po stronie ministra sprawiedliwości opowiedział się poseł John Godson (były pastor, który przybył do Polski, by nawracać Polaków na chrześcijaństwo). Zagroził rozłamem w klubie: - Jeżeli w sprawach światopoglądowych będzie dyscyplina, to chciałbym uroczyście oświadczyć, że będę pierwszą osobą, która opuści klub PO.

Podziel się: Facebook

Komentarze (504)

 • gre-gol

  Oceniono 483 razy 309

  " poseł John Godson (były pastor, który przybył do Polski, by nawracać Polaków na chrześcijaństwo). "

  oj racja, przydałoby się wi.ększość katolików w tym naszym kraju NAWRÓCIĆ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO .

  Jednakowoż mam sugestię dla p. Godsona aby służył LUDZIOM (nadal, tak jak to robi w swoim mieście i za co go ludzie kochają) . A nie DOKTRYNIE

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 119 razy 93

  Wszędzie, gdzie o tworzeniu prawa decyduje religia i klerykałowie, jest zacofanie i bieda. Nikt posłom nie pozwolił tworzyć prawo zgodnie z ich światopoglądem. Oni MUSZĄ być neutralni światopoglądowo w trakcie tworzenia prawa. Prawo powinno być uniwersalne dla wszystkich Polaków. Kler i biskupi poprzez sprzedajnych posłów nie mają prawa szantażować i narzucać swojej woli pozostałym posłom. Trzeba zdecydowanie stosować się do zapisów konstytucji RP i raz na zawsze pogonić klerykałów z sejmu RP.

 • maria20

  Oceniono 111 razy 71

  Najwyższa pora aby ci świętojebliwi odeszli z PO bo swoimi średniowiecznymi poglądami ośmieszają Platformę i nasz kraj. PO powinna ściśle współpracować z SLD i Ruchem Palikota dla dobra wizerunku kraju a nie dla zacofanych katoli!!!! Nikt nikomu nie zabrania leżeć krzyżem w kościele ale od prawa won bo państwo ma być świeckie a nie kościelne!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX